بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی برای عاشقان ژانر درام و عاشقانه

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی برای عاشقان ژانر درام و عاشقانه | مجله اوریسا

اگرچه در بسیاری از فیلم‌های کمدی و عاشقانه از موضوع عروسی به صورت کلیشه و بیش از حد استفاده شده است، اما چند فیلم وجود دارد که به درستی سراغ این موضوع رفته‌اند و شما با دیدن آنها خود را به عنوان یکی از مهمانان عروسی تصور خواهید کرد و جزء لیست بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی هستند.

اگر در حال آماده شدن برای عروسی خود هستید یا فقط می‌خواهید برخی از فیلم‌های درخشان در این زمینه را تماشا کنید، در این مقاله ۱۵ مورد از بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

عروسی بهترین دوست من (۱۹۹۷)

جولیا رابرتز در این کمدی رمانتیک ماندگار، نقش زنی را بازی می‌کند که عاشق یکی از دوستان مرد خود می‌شود و این موضوع را وقتی متوجه می‌شود که او در شرف ازدواج است. جولیا رابرتز وقتی این موضوع را متوجه می‌شود، سعی می‌کند تا به هر ترفندی این عروسی را به هم بزند. “عروسی بهترین دوست من” فیلمی درباره دوستی است.

ساقدوش عروس (۲۰۱۱)

کریستن ویگ هنگام بازی در فیلم “ساقدوش عروس” هزاران ویدیو گیف از آن منتشر کرد. این فیلم داستان زنی را روایت می‌کند که بهترین دوست او وقتی درگیر زندگی خودش است که به ظاهر از هم پاشیده است، تلاش می‌کند تا بهترین ساقدوش عروسی او باشد. اگرچه صحنه عروسی فقط یک لحظه سریع و در نقطه اوج فیلم است، اما این داستان هرج و مرجی که تمام مراسم‌های عروسی دارد را به خوبی نمایش می‌دهد.

“مهمانان ناخوانده عروسی” (۲۰۰۵)

“مهمان ناخوانده عروسی” یک داستان شیرین از ارتباطات انسانی است. مجموعه‌ای از بازیگران درجه یک (وینس وان، اوون ویلسون، ریچل مک آدامز، ایسلا فیشر و بردلی کوپر) در این فیلم بازی می‌کنند که داستان دو دوست را نشان می‌دهند که به عروسی‌ها می‌روند تا غذا و خوراکی رایگان بخورند، تا زمانی که عاشق شدن، عیش و نوش مجردی آنها را بر هم می‌زند.

“پیشنهاد ازدواج” (۲۰۰۹)

وقتی اسم رایان رینولدز را می‌شنوید، مطمئناً یاد “Deadpool” می‌افتید، اما آیا فیلم “پیشنهاد ازدواج” را دیدید؟ در این فیلم ساندرا بولاک  برای گرفتن گیرین کارت خود رینولدز را مجبور می‌کند که با او ازدواج صوری کند، اما در این حین آنها عاشق هم می‌شوند.

عروسی یونانی پرریخت‌وپاش و بزرگ من (۲۰۰۲)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

“عروسی یونانی پرریخت‌وپاش و بزرگ من” در دورانی که کمدی‌های بی‌کیفیتی تولید می‌شد، در نوع خود بهترین بود. فیلم “عروسی یونانی پرریخت‌وپاش و بزرگ من” خاص، با روح و الهام گرفته از زندگی واقعی نویسنده و ستاره فیلم نیا وارداروس است.

زنان ازدواج ‌نکرده (۲۰۱۲)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

این کمدی متاسفانه در مقایسه با فیلم دیگر در همین سبک به اسم “ساقدوش عروس” با اقبال کمتری مواجه شد، اما این فلیم داستان سیاهی از مهمانی کابوس وار آخرین روز مجردی که قبل از عروسی برگزار می‌شود، را روایت می‌کند.

کریستن دانست، ستاره این فیلم نقش یک ساقدوش تلخ، ایسلا فیشر نقش ساقدوشی دیگر با رفتارهای کودکانه، لیزی کاپلان نقش یک شخص عصبانی و ربل ویلسون نقش عروس بدبختی را بازی می‌کند که تنها چیزی که او می‌خواهد، این است که همه او را در این روز همراهی کنند.

دوست دارم، مرد (۲۰۰۹)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

این کمدی درباره دو دوست است که رابطه دوستی آنها هیچ ارتباطی با دوستی‌های جنسی ندارد و  این فلیم دوستی دو مرد با هم را به شکلی زیبا به نمایش می‌گذارد. جیسون سگل برای عروسی خود ساقدوش و همچنین دوست نزدیک ندارد و به همین خاطر برای پیدا کردن ساقدوش در اینترنت جستجو می‌کند که این جستجو باعث می‌شود که یک دوست خوب پیدا کند.

بهترین مرد (۱۹۹۹)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

“بهترین مرد” یکی از رمان‌های کم نظیر دهه ۹۰ است، که هم بر مبنای واقعیت است و هم هنوز بسیار سرگرم کننده و جذاب است. ستاره فیلم، تایل دیگس به عنوان یک رمان نویس سعی در پنهان کردن این واقعیت دارد که کتاب جدیدش مبتنی بر رسوایی زندگی گروهی از دوستان نزدیک اوست که قرار است آخر هفته با هم در عروسی شرکت کنند.

ریچل ازدواج می‌کند (۲۰۰۸)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

آن هاتاوی به عنوان یک معتاد در فیلم “ریچل ازدواج می‌کند” بازی می‌کند که عروسی خواهرش است. او در این فیلم عملکردی فوق العاده و حرفه‌ای از خود نشان داده است. این فیلم به سبک ناتورالیستی (معتقد به فلسفه طبیعی) فیلمبرداری شده است و برای هر کسی که علاقه‌مند به داستان‌های قدرتمند راجع به روابط پیچیده بین زنان است، این فیلم تماشایی خواهد بود.

خماری (۲۰۰۹)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

“خماری” فیلمی است درباره یک دسته از دوستان که در لاس وگاس سعی می‌کنند دوست مفقود شده خود را به موقع برای عروسی‌اش پیدا کنند.

در طول تماشای فیلم غالبا فراموش می‌کنیم که فیلمی در مورد “عروسی” است، زیرا داستان عروسی با کارهایی که بردلی کوپر، اد هلمز و زک گالیفیاناکیس در لاس وگاس انجام می‌دهند، کنار گذاشته می‌شود. اتفاقات این فیلم تم سرقت دارد و طنز آن بسیار جالب و سرگرم کننده است.

چهار عروسی و یک تشییع جنازه (۱۹۹۴)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

این کمدی عاشقانه انگلیسی، هیو گرنت را به یک ستاره بین المللی تبدیل کرد. این فیلم درباره گروهی از دوستان است که برگزار کننده مراسم‌های عروسی و عزا هستند. چالرز یکی از اعضای این گروه که نقش آن را هیو گرنت بازی می‌کند، در چهار عروسی و یک عزا دختری را مشاهده می‌کند و عاشق او می‌شود.

فارغ التحصیل (۱۹۶۷)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

“فارغ التحصیل” در صدر لیست‌های “بهترین‌ها” قرار دارد و دلایل آن نیز منطقی است. این فیلم داستان یک فارغ التحصیل با بازی داستین هافمن را نشان می‌دهد، که در ارتباط برقرار کردن با خانم‌ها خجالتی است و با خانم رابینسون و دخترش الاین در یک مثلث عشقی قرار می‌گیرد. 

ملاقات با والدین (۲۰۰۰)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

فیلم ملاقات با والدین داستان با بازی بن استیلر در نقش پرستاری که به دختر مورد علاقه خود پیشنهاد ازدواج می‌دهد، است. گِرِگ پرستار مردی است که قصد ازدواج با دختر مورد علاقه خود را دارد؛ گِرگ قبل از اینکه پیشنهاد ازدواح بدهد برای دیدار با خانواده دختر به خانه آنها می‌رود و داستان بعد از مواجه با پدر دختر آغاز می‌شود.

۲۷ لباس (۲۰۰۸)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

کاترین هایگل به عنوان دختری که همیشه ساقدوش بوده است، وقتی خواهر کوچکترش (مالین اکرمن) با مردی که دوستش دارد (ادوارد برنز) ازدواج می‌کند، ناراحت می‌شود. شاید دخترهای بسیاری باشند که به صورت یک طرفه عاشق مردی می‌شوند و این فیلم روایت داستان آنها است. 

داستان فیلادلفیا (۱۹۴۰)

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

این فیلم سیاه و سفید با بازی کاترین هپبورن، داستان دختری را نشان می‌دهد که همزمان عاشق سه مرد می‌شود، در حالی که او در حال ازدواج با یکی از آنها است. 

بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی

شاید در این لیست فیلم‌هایی باشند که در لیست دیده شده‌های شما قرار داشته باشند. اما اگر این فلیم‌ها را ندیدید و به این ژانر نیز علاقه دارند به شما پیشنهاد می‌کنیم که روزهایی را برای دیدن بهترین فیلم‌ها با موضوع عروسی خالی کنید.


بیشتر بخوانید:

۶ دلیل عجله نداشتن برای عروسی

نکات مهم در برنامه ریزی عروسی

چگونه تصمیم بگیریم چه کسی را برای عروسی دعوت کنیم؟

عضویت در خبرنامه مجله اوریسا
در خبرنامه مجله اوریسا عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
2 نظرات
  1. نیلوفر حسین زاده می گوید

    ملاقات با والدین (۲۰۰۰) خیلی فیلم فشنگ خوبی بود …
    بقیه لیست رو کامل ندیدم ولی ملاقات با والدین رو خیلی دست داشتم

  2. نیلوفر می گوید

    فیلم پروپوزال رو خیلی دوست دشاتم
    البته نمونه ایرانی اش هم تولید کردن و خیلی بد و جلفه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.