۱۴ مورد که هنگام برنامه ریزی عروسی آنها را فراموش می‌کنید

اگر بخواهیم خیلی با دقت در مورد عروسی و برنامه ریزی آن فکر کنیم، باید بگوییم که در مسیر برنامه ریزی عروسی هزاران کار برای انجام وجود دارد. به نظر عجیب می‌آید، اما حقیقت دارد. به دلیل حجم بالای کارهای مربوط به برنامه ریزی کارهای عروسی، روزی می‌رسد که می‌بینید که مواردی را از قلم انداختید و آنها را انجام ندادید.

آیا این جای تعجب دارد که یک، دو یا حتی بیست و پنج مورد از کارهای عروسی ممکن است در از نظر شما پنهان بماند؟ برنامه ریزی عروسی – چه بزرگ و چه کوچک می‌تواند کار بسیار جدی باشد، به خصوص اینکه این کار به عنوان یک شغل تمام وقت برای شما شود. برنامه ریزی عروسی در اصل یک کار تمام وقت است.

برنامه ریزی عروسی

در برنامه ریزی عروسی جزئیات بسیار زیاد و افراد زیادی وجود دارند که باید مواردی با آنها همانگی شود، فروشندگان و لجستیکی که باید مدیریت شوند، وسایلی که باید در سالن چیده شود و …، بنابراین باور اینکه گاهی اوقات جزئیاتی در برنامه ریزی عروسی فراموش شود، سخت نیست.

در این مقاله، مواردی را که برنامه ریزان عروسی هنگام برنامه ریزی عروسی خود فراموش می‌کنند را، تجزیه تحلیل می‌کنیم. این لیست به شما کمک می‌کند تا چیزی را در برنامه ریزی عروسی خود از قلم نیاندازید.

۱- یک برنامه احتمالی برای هوای بد داشته باشید

بسیاری از زوج‌ها در صورت بد شدن اوضاع آب و هوا، پلن B را اجرا می‌کنند. بعضی اوقات میزان گرما و آفتابی بودن هوا، سرمای شدید یا حتی باران، در برنامه ریزی عروسی لحاظ نمی‌شوند.

عروس و داماد معمولا شیفته محل برگزاری عروسی خود می‌شوند و این موارد را فراموش می‌کنند. کیم سایاتوویچ، بنیانگذار طراحی رویداد بلادوکس، می‌گوید: عروس‌ها باید دما و هوای تاریخ عروسی خود را چک کنند و از آن اطلاع داشته باشند، تا بتوانند هر گونه اتفاق را پیش بینی کنند و برای آنچه اتفاق می‌افتد ترتیبی اتخاذ کنند.

۲- بدانید چه زمانی خورشید غروب خواهد کرد

غروب خورشید یک ساعت طلایی برای عکس گرفتن است و ممکن است زمانی باشد که عکاس عروسی شما دوست داشته باشد شما را برای برخی از عکس های جادویی فرا بخواند. اگر بدانید خورشید چه زمانی غروب می‌کند، می‌توانید مطمئن شوید که به جای گفتن بله در سر مراسم عقد، یا برش دادن کیک، برای گرفتن عکس در کنار عکاس خواهید بود.

۳- کسی را تعیین کنید تا نفر اول در انجام کارهای عروسی باشد

تماس با افرادی که کارهای اجرایی مراسم شما را برعهده دارند، امری ضروری است. عروس‌ها گاهی اوقات این مسئله را فراموش می‌کنند، زیرا فرض می‌کنند که خودشان می‌توانند تمام این کارها را به تنهایی انجام دهند؛ اما این روز برای شما یک روز طوفانی خواهد بود.

نیازی نیست مسئولیت‌های بیشتری به کارهای خود اضافه کنید. در عوض، یک دوست صمیمی، یکی از اعضای خانواده یا شخصی را از عروسی انتخاب کنید تا بتواند این کارها را انجام دهد. بله، ممکن است در برخی کارها نیاز به مشورت با شما و تصمیم گیری توسط خود شما باشد، اما اجازه دهید شخص دیگری باشد که کارهای مربطو به هماهنگی را انجام دهد.

۴- تهیه بودجه برای انعام دادن

برنامه ریزی عروسی

در طول فرآیند برنامه ریزی عروسی و تنطیم بودجه عروسی، همه از بودجه انعام غافل می‌شوند. هنگامی که در حال تنظیم بودجه عروسی خود هستید، به یاد داشته باشید که معمولاً باید در طول برگزاری عروسی مبلغی را برای دادن انعام همراه خود داشته باشید.

در حالی که این مورد مطمئنا اجبار و مورد نیاز نیست، اما به هر حال برای مواقعی در عروسی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در این مورد، در جیب خود مقداری پول برای انعام دادن داشته باشید تا در موعد مقرر کاسه چه کنم چه کنم دست نگیرید.

۵- تنظیم نورپردازی مراسم

نورپردازی یکی از مواردی است که خلق و خوی مهمانان را خوب می‌کند و هیجان عروسی را بیشتر می‌کند. پس از اتمام تصمیم گیری‌ها و انجام کارهای سخت مربوط به عروسی، نورپردازی مهم‌ترین مؤلفه برای اطمینان از تکمیل شدن همه کارها است.

۶- تهیه صندلی اضافه برای مراسم

این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است تعدادی مهمان بیشتر از حد توقع داشته باشید و یا حتی کسانی باشند که نخواهند کنار یکدیگر بنشینند، بنابراین شما همیشه تقریباً به ۲۰ صندلی اضافه دیگر برای مراسم خود احتیاج خواهید داشت.

۷- یک نفر را برای جمع کردن مهمانان برای عکس تعیین کنید

همیشه در عروسی یک نفر را باید برای جمع کردن و معرفی فامیل درجه یک به عکاس برای عکاسی تعیین کنید. معمولا عکاس نمی‌داند اعضای درجه یک عروس و داماد چه کسانی هستند؛ بنابراین وقتی او به عکس عروس با خاله‌ها و دایی‌ها رسید، با کمک فرد مشخص شده به راحتی می‌تواند، این افراد را برای عکاسی صدا کند و عکس خود را بگیرد.

۸- بررسی کنید که آیا هر یک از مهمانان شما آلرژی غذایی یا محدودیت‌های غذایی دارد یا خیر

برنامه ریزی عروسی

حتماً به همه میهمانانی که آلرژی غذایی دارند، یا گیاهخوار یا وگان هستند، توجه داشته باشید. لیستی را برای برگزار کننده مراسم و تالار عروسی خود تهیه کنید و توجه داشته باشید که هر کدام از این مهمان‌ها در کجا نشسته‌اند. با این کار ارزش و احترام خود را به مهمان خود نشان خواهید داد.

۹- در مورد اضافه کاری با ارائه دهندگان خدمات عروسی صحبت کنید

قبل از موعد با ارائه دهندگان خدمات عروسی خود صحبت کنید، تا ببینید که آیا آنها مایل هستند زمان بیشتری برای عروسی بمانند. به عنوان مثال در مورد آتلیه عروسی، ممکن است زمان مراسم طولانی‌تر شود و آنها مجبور به ماندن شوند. از آنها در مرود هزینه اضافه کاری نیز بپرسید. بهتر است بدانید که این هزینه‌ها چقدر خواهد شد.

۱۰- هنگام سفارش نهایی غذا، خودتان را نیز در لیست تعداد مهمانان قرار دهید

معمولا عروس و داماد هنگام نوشتن لیست مهمانان عروسی برای درآوردن قیمت هر پرس غذا در تالار، فراموش می‌کنند که خود را به لیست مهمانان اضافه کنند.

مطمئن شوید که هنگام دادن شمارش نهایی مهمانان برای غذا، خودتان و خانواده خودتان را نیز محاسبه کردید.

۱۱- برای DJ خود یک لیست پخش نکن آماده کنید

برنامه ریزی عروسی

اگرچه ممکن است دوست داشته باشید که آهنگ رقص پدر و دختر و آهنگ‌های شاد برای رقص دست جمعی مهمانان در مراسم پخش شود و برای آنها برنامه ریزی کنید، اما با این حال باید لیستی برای دی جی مراسم خود تهیه کنید که در آن آهنگ‌هایی که می‌خواهید پخش نشود را، عنوان کنید.

۱۲- شخصی را برای جمع آوری هدایای عروسی و وسایل شخصی تعیین کنید

به کسی نقش تحویل گرفتن هدایا و وسایل شخصی را بدهید. اختصاص یک یاور برای اطمینان از این که هدایا و وسایل شخصی جای امنی دارند، بسیار مهم است. اینکه کسی برای مراقبت از وسایل شخصی خود تعیید می‌کنید، به شما راحتی خیال می‌دهد و به همین خاطر، برای ما تعجب آور است که هیچ برنامه‌ای برای وسایل شخصی و هدایای عروسی و پاکت‌های پول مهمانان در آخر شب ندارید.

۱۳- وسیله برای تعمیر احتمالی لباس عروسی داشته باشید

شاید برای بسیاری از ما پیش آمده باشد که ببینیم در مراسم عروسی، عروس لباسش دچار اشکال شود و برای تعمیر آن به وسایل ضروری نیاز داشته باشد. برای این‌گونه موارد از قبل برنامه ریزی کنید و در مراسم همیشه لوازمی برای تعمیر لباس عروس داشته باشید.

۱۴- در هنگام برنامه ریزی عروسی غذا و آب بنوشید

آخرین و مهم‌ترین چیزهایی که عروس در برنامه ریزی عروسی فراموش می‌کند، غذا خوردن و تغذیه است. روز عروسی شما یک روز بسیار شلوغ و پرکار است. صبحانه و آب زیادی بخورید و همان‌طور که روز عروسی خود را برنامه ریزی می‌کنید، حتما استراحت و میان وعده‌ای نیز داشته باشید.

منبع اوریسا
عضویت در خبرنامه مجله اوریسا
در خبرنامه مجله اوریسا عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.