آغاز پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی از طریق سامانه ثبت نام وام ازدواج

آغاز پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی از طریق سامانه ثبت نام وام ازدواج | مجله اوریسا

خبر خوش برای عروس و دامادهایی که تاریخ ثبت ازدواج‌شان از فروردین ۹۶ به بعد است و تا کنون از تسهیلات وام ازدواج استفاده نکردند، این است که می‌توانند از طریق ثبت نام در سامانه وام ازدواج، وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی دریافت کنند. طبق بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، این وام به زوج‌هایی تعلق می‌گیرد که تا به حال از این تسهیلات وام ازدواج استفاده نکردند و تاریخ ازدواج‌شان همان تاریخی است که عنوان کردیم. این اقدام برای تسهیل ازدواج جوانان و کمک به آنها در هزینه‌های زندگی مشترک است.

هر کدام از زوجین می‌توانند ۵۰ میلیون تومان دریافت کنند و در مجموع این وام ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود. میزان بهره یا همان سود وام، ۴ درصد است که طی ۷ سال باید پرداخت شود. عروس و دامادها در سال ۹۹، می‌توانند تنها با در اختیار داشتن یک ضامن معتبر و سفته برای ثبت نام وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی اقدام کنند و در نهایت آن را دریافت کنند.

مطابق با بخشنامه ابلاغی:

افراد مندرج در مفاد ماده ۵۰ قانون خدمات رسانی به ایثارگران، می‌توانند به میزان ۲ برابر افراد عادی یعنی به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان، مطابق با شرایط و ضوابط تعیین شده از این تسهیلات استفاده کنند.

در پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی، به طور حتم توانایی افراد در بازپرداخت اقساط بر اساس ضوابط جاری بانک الزامی است.

در این بخشنامه همچنین عنوان شده است که، آن دسته از زوجینی که قبل از تاریخ مشخص شده اقدام به دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیون تومانی کرده‌اند، نمی‌توانند میزان وام خود را به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش دهند.

تجمیع وام ازدواج و مسکن

وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی برای بسیاری از جوانان، ممکن است خیلی مشکل گشا نباشد. بسیاری از تازه عروس و دامادها روی وام ازدواج به عنوان یک کمک هزینه برای خرید خانه، ماشین و یا حتی اجاره و رهن خانه حساب می‌کنند. با توجه به تورم در بازار خانه و مسکن، شاید این مبلغ نتواند نیاز عروس و دامادها را برآورده کند.

ما در اوریسا به عروس و دامادها پیشنهاد می‌کنیم، تا از این وام به عنوان پیش پرداخت برای گرفتن وام‌های بیشتر استفاده کنند. بهترین کاری که زوج‌های جوان می‌توانند با وام ازدواج خود بکنند این است که، از وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج خود به عنوان سپرده برای گرفتن وام مسکن صندوق یکم استفاده کنند. برای گرفتن وام مسکن صندوق یکم، باید مبلغی به عنوان سپرده به مدت یک سال در حساب خود قرار دهید. این مبلغ را می‌توانید از وام ازدواج خود تامین کنید.

وام مسکن صندوق یکم برای ساکنان تهران تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، میزان وام در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ میلیون تومان و شهر‌های کوچکتر که جمعیت آنها زیر ۲۰۰ هزار نفر است، ۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. با توجه به ارقام گفته شده، زوج‌های جوان می‌توانند وام ازدواج خود را در هر کدام از شهرهای ایرانی به عنوان سپرده در حساب وام مسکن صندوق یکم قرار دهند و مبلغی بیشتر از میزان وام ازدواج خود دریافت کنند.

اگر وام ۱۶۰ میلیونی شهر تهران برای مسکن را در نظر بگیریم، در کنار آن زوج‌های جوان می‌توانند وام جعاله ۴۰ میلیونی را نیز تقاضا کنند، که در نهایت می‌توانند ۲۰۰ میلیون وام دریافت کنند.

همچنین سپرده اولیه وام مسکن که در حساب قرار دادند نیز، به میزان وام دریافتی اضافه می‌شود. اگر زوجین برای دریافت وام ۱۶۰ میلیونی در تهران ۸۰ میلیون سپرده گذاشته باشند. در نهایت ۳۸۰ میلیون دریافت می‌کنند. در نهایت این میزان پول برای خرید و یا پیش خرید خانه بسیار به صرفه‌تر و بهتر از ۱۰۰ میلیون وام ازدواج است.

ثبت نام وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی

متقاضیان و افرادی که شرایط ثبت نام دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی را دارند، می‌توانند با مراجعه به آدرس ve.cbi.ir نسبت به تکمیل فرم درخواست وام اقدام کنند. بعد از ثبت اطلاعات در فرم ثبت نام، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملا محرمانه و منحصر به فرد است، به فرد ثبت نام کننده داده می‌شود.

وام ازدواج ۱۰۰ میلیونیمتقاضی برای اینکه بتواند مرحله اعطای وام خود را پیگیری کند، باید از طریق همین وب‌سایت اقدام کند. در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی مشخص شده باشد، باید در مدت زمان مشخص شده توسط وب‌سایت، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت وام به شعبه مربوطه مراجعه کند تا بتواند جهت دریافت وام اقدام کند. 

در صورتی که متقاضی مدارک مورد نیاز را طی زمان مشخص شده به شعبه نرساند، وام به او تعلق نمی‌گیرد.
 

مراحل ثبت نام و اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

برای دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی باید مراحل زیر را که توسط وب‌سایت ve.cbi.ir اعلام شده است را، طی کنید. قبل از ثبت، شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج را با دقت مطالعه کنید.

 ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه از طریق سایت برای هر یک از زوجین بصورت جداگانه
 دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی
 مراجعه به سایت پس از تعیین شعبه، جهت اطلاع از شعبه عامل اعطای وام ازدواج
         توجه: مدت زمانی تعیین شعبه از سوی بانک ها با توجه به میزان منابع قرض الحسنه قابل اعطای بانک، مورد اقدام قرار خواهد گرفت.
 مراجعه به شعبه معرفی شده ظرف حداکثر  ۱۲ روز  کاری، با به همراه داشتن مدارک لازم
 اتمام مراحل اخذ وام در شعبه مربوطه
توجه ۱:  در صورت عدم مراجعه به شعبه مربوطه در مدت زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نامی شما حذف خواهد شد. 
توجه ۲:  تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد.
توجه ۳: حسب مصوبات بیست و پنجمین صورتجلسه کمیسیون اعتباری مورخ ۲۹/۵/۱۳۹۳ مقرر گردیده است:
متقاضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، پس از پذیرش توسط شعب بانک‌ها، حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز کاری نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام نمایند و در صورت عدم تکمیل مدارک، نام متقاضی از سامانه مربوطه حذف گردد تا امکان بهره مندی سایر متقاضیان در صف از تسهیلات مذکور و شفافیت عملکرد بانک‌ها به عمل آید.

شرایط عمومی متقاضیان تسهیلات ازدواج

۱- داشتن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران (افرادی که خارج از کشور ازدواج کردند و سند ازدواج آنها توسط سفارت صادر و مهر شده باشد، می‌توانند برای دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی اقدام کنند.)

۲- اعطای وام به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به هر یک از زوجین

۳- داشتن کارت ملی ( موقت یا دائم ) 

۴- داشتن کد پستی محل سکونت متقاضی وام

۵- در صورتی که متقاضی وام ازدواج دریافت نکرده باشد و برای بار و جندم نیز باشد که ازدواج می‌کند، می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند. (توجه: وام ازدواج تنها یک بار به هر فرد تعلق می‌گیرد)

۶- طبق بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، این وام به زوج‌هایی تعلق می‌گیرد که تا به حال از این تسهیلات وام ازدواج استفاده نکرده باشند و تاریخ ازدواج‌شان ۱ فروردین ۹۶ به بعد باشد.

۷- متقاضیان قبل از سال ۱۳۹۶ که در صف انتظار اخذ وام هستند، مشمول این طرح نمی‌شوند و میزان وام دریافتی آنها ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام ازدواج

 • اصل و کپی سند ازدواج 
 • اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین 
 • اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین 
 • اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دائم ) زوجین 
 • اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دائم ) ضامن
 • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین
 • کد رهگیری ده رقمی دریافتی پس از اتمام مرحله ثبت نام  

استعلام وضعیت وام در سامانه ثبت نام وام ازدواج

همان‌طور که عنوان کردیم، در تمامی مراحل باید کد رهگیری خود را داشته باشید. بنابراین این کد را به محض دریافت در جایی ذخیره کنید تا بتوانید در هر مرحله از دریافت وام از آن استفاده کنید. برای اینکه بتوانید وضعیت وام خود را پیگیری کنید و مشاهده کنید که در چه مرحله‌ای است، به لینک سر بزنید و با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری از وضعیت وام خود مطلع شوید.

2 نظرات
 1. مجید می گوید

  الان با صد تومن میشه فقط پراید خرید

  1. مینا می گوید

   پراید ارزون شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.